Pískování skla a vypalování laserem

Pískování skla a vypalování laserem

Pískování skla

Pískování skla je již pokročilou tiskařskou technikou. Provádí se tak, že se na sklo pomocí trysek přes šablonu s motivem aplikuje jemný písek. Po odejmutí šablony zůstává na kýžených místech drsný povrch a vytváří nesmazatelný obraz.

Naše agentura Grafstudio Vám nabízí originální vytváření motivů na sklo pro různé účely, např. se u našich klientů osvědčily firemní skleničky, maturitní skleničky, kávové hrnky a jiné předměty. Zákazníci často využívají i možnosti vytvořit různé popisky, loga, i další grafické motivy na různé typy skla. Pro tvorbu vzorů používáme osvědčenou metodu “pískování”. Skleničky pískujeme již od jednoho kusu, ale samozřejmě se využití této technologie vyplatí spíše při hromadnější výrobě.

V případě, že si nedonesete sklo vlastní, můžeme vám jej dodat. Vzory vytvořené na skle touto metodou jsou velmi odolné vůči opotřebení. Při aplikaci vzorků dochází ke změně struktury skla – jeho povrch zmatní. Nemusíte se proto bát, že by se vámi žádané vzory mytím nebo používáním skla ztratily.

Vypalování laserem

Pro nejdrobnější typy motivů disponujeme technikou vypalování laserem. Jedná se o velmi podobnou techniku jako pískování, ale při vypalování laserem je využit místo jemného písku laser.

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA